Straipsniai

Kodėl jums būtinai reikalinga bent viena braletė?

Kaip jūs manote, kokia šiuolaikinio apatinio trikotažo dalis geriausiai perteikia tarptautinės moters dienos prasme? Tikriausiai jau dabar galvoje jums sukasi mintys apie nėriniuotą apatinių komplektą, kurį matėte parduotuvėje, o gal net ir įsigijote. Na ir 100% jūsų įsigyto apatinio trikotažo kolekcijoje yra bent viena braletė. Praėjusiais metais braletės buvo per pildžiusios pasaulio mados podiumus, o šiais metais  joms žadama ne ką mažesnė sėkmė. Na ir kaip gi tai susiję su Kovo 8-ąja?

Truputis istorijos

Pačioje pradžioje Tarptautinė moters diena pradėta minėti siekiant lyčių lygybės pasaulyje. Žinoma, moterys šios šventės nešventė, o rengė didžiulius mitingus ir protestus už balsavimo teisę, mažesnių produktų kainas, o karo metais – prieš karą.

Galų gale, moterims išsikovojus lygybės ir visų teisių Kovo 8-oji pasikeitė ir tapo moterų švente. Bet moterys yra moterys: noras būti gražioms niekur nedingo. Vienas iš grožio elementų ir buvo apatinis trikotažas. Liemenėlės atsirado maždaug dešimt metų anksčiau. Jos buvo patogesnės už korsetus, kuriuose buvo ne tik nepatogu judėti, bet ir kvėpuoti. Dėl to, laikui bėgant moterims norėjosi vis daugiau patogumo dėvint apatinį trikotažą. Vis daugiau ir daugiau moterų skundėsi ir liemenėlėmis: nuolat spaudžia, duria ar trina liemenėlės lankelis. Plius, liemenėlės turėjo ir gan kietus kaušelius, kurie turėjo išlaikyti krūtinę idealios formos ir dydžio. Žinoma, savo funkcija senosios liemenėlės atliko puikiai, tačiau prie viso to norėjosi ir patogumo. Prie viso to liemenėlės 50-taisiais atrodė gan juokingai. Visai kaip sekančioje nuotraukoje.

Liemenėlė 50-taisiais

Dabar labai mėgstama prisiminti feministinę akciją vykusią 1968 metais Atlantik Sityje, kuomet kelios moterys degino savo liemenėles. Iš tikrųjų “degintojomis” aktyvistės pavadino New York Post redaktorius. Tikroji įvykių priežastis siejama su tuo metu ten vykusiu grožio konkursu, kurio metu moterys protestuodamos į krūvą metė visas savo gražias, tačiau nepatogias aprangos dalis: aukštakulnius, liemenėlės ar diržus. Žinoma, policija joms neleido viso to sudeginti, dėl galimybės išsiplėsti didesniam gaisrui. Už tat, ši legenda išliko ir iki mūsų dienų.

Ir žinote ką aš manau? Jeigu tik vietoj liemenėlių lankelių ir nepatogių kaušelių amerikiečių aktyvisčių rankose būtų atsiradusios šiuolaikinės braletės, jos niekada nepagalvotų jų deginti. Tiesiog ranka nekiltų, to padaryti! Juk tos merginos iš 60-ųjų protestavo ne dėl pačio apatinio trikotažo, o tik dėl to jog jis buvo nepatogus. 

Kuo gi braletė tokia įspūdinga?

Šią apatinio trikotažo dalį galima vadinti mažąja liemenėlių sesute. Iš čia ir atsirado mažybinė prancūziška žodžio bralette forma. Įsivaizduokite sportinės liemenėlės ir trumpo moteriško topo kombinaciją. Pagrindinis braletės skirtumas nuo kito apatinio trikotažo yra tas, jog jos neturi užtraukiamų petnešėlių ir kaušelių. Būtent dėl šios priežasties braletės yra beveik nejaučiamos.

Didžiausias dėmesys gaminant braletes yra skiriamas patogumui, todėl jos yra siuvamos iš labai minkštų iš švelnių audinių. Tai dirbtinis šilkas, mikropluoštas, modalas, tencel puoštas, kartais net šilkas, tačiau šios medžiagos braletės būna gan prabangios ir daug kainuoja. Paprastiems, kasdieniniams bralečių variantams dažniausiai naudojama medžiagų mišinys pridedant medvilnės. 

Neriniuotos braletės: kasdienai ar tik pasimatymams?

Nešiodamos braletes turite būti pasirengusios, kad jos atrodys labai atviros. Taip yra, nes daugelis gamintojų jas gamina visai be pamušalo: tai suteikia maksimalų lengvumą ir natūralumą. Dar norėčiau pridėti ir tai, jog tokio tipo braletės prideda drąsos ir pasitikėjimo savimi. Dauguma moterų pirmą kartą užsidėjusios braletę pagalvoja: ,,Dieve mano, aš jos nešioti negaliu, ji per daug permatoma”.

Ką gi, tokioms abejonėms yra vienas receptas: ilgiau pasisukineti prie veidrodžio ir įsitikinti, kad kiekvienos moters krūtinė yra savaip graži. O nestandartinės, atviros braletės suteikia joms dar didesnio grožio.

Renkantis braletę labai svarbu atkreipti dėmesį į jos dizainą ir ją rinktis pagal jį. Taip yra nes dauguma bralėčių jau yra patogios, tad vienintelis akcentas į ką reikia atkreipti dėmesį yra jų dizainas. Ko tik nedaro pasaulyje populiarios įmonės siekdamos pritraukti moterų dėmesį ir padaryti savo produkciją labiausiai pastebimą iš visų. Pačios populiariausios braletės, kurios kuria Sambairo ir Your Touch kuria bralečių dizainus, kuriuose liemenėlės petnešėlės yra sukryžiuotos, taip imituodamos raištelius. 

Taip pat, šiuo metu labai populiaru apjungti neriniuotas braletes su dekoratyvine juostele. Kartais juostelę parenka pagal visą braletės spalvą, kartais specialiai žaidžiama su kontrastu siekiant išgauti kuo įdomesnę braletę. 

Braletės mažoms ir net didelėms krūtinėms

Bralečių kirpimas yra labai paprastas. Tai, kas klasikinėse liemenėlėse vadinama kaušeliais, braletėse atrodo, kaip neriniuotas medžiaginis trikampis apjungtas dekoratyvine gumine juostele iš apačios. Geriausiai tokio tipo braletės atrodo ant mažos krūtinės, kadangi jos gali palikti atvirus krūtinės šonus. 

Ruda moteriška kasdienė braletė

Žinoma, šiuo metu ,,body positive” judėjimas įgauna vis didesnį pagreitį, tad dizaineriai pradėjo gaminti ir plus size braletes. Jos skiriasi nuo klasikinių bralečių ir figūrų skirtumai skatina šiuos pokyčius. Pavyzdžiui, kai kuriuose bralečių modeliuose gali būti langeliai, bet pats patogiausias variantas didelei krutinei yra braletės su ilgomis petnešėlėmis ir aukštai iškeltais kaušeliais. Tokias braletes gamina amerikiečių įmonė Gemma Crissross.

Nepaisant dizainerių pastangų, visada atsiras moterys, kurioms patogiau nešioti push-upu’s su lankeliais: kai kurioms dėl įpročio, kitoms dėl krūtinės formos ar dydžio.

Kada ir su kuo nešioti braletę?

Neriniuotos braletės nešiojamos tik esant šiltam orui arba šiltoje patalpoje. Iš vienos pusės braletės lengvumas ir kaušelių nebuvimas leidžia krutinei kvėpuoti. Iš kitos – nėra jau taip gerai ,,kvėpuoti” šaltu oru. Galite pabandyti vieną braletės nešiojimo variantą. Apsirenkite braletę  po gan storu megztiniu, nuleiskite jo vieną petį žemiau, kad matytūsi braletės petnešėlė. Iš viso to išeis gan gražus derinys ir kontrastų žaismas! Žinoma, gaila, kad tokio stiliaus negalima suderinti su griežtu darbu biure ir jo etikėtu.  

Taip pat, braletės su dekoratyvine nugarėle puikiai dera su suknelėmis ar marškinėlias, kurie turi didelę iškirptę galinėje pusėje.  O tankaus audinio bralečių modeliai puikiai tiks nešioti namuose, kaip kokybiškas krop-topas.

Ir ką gi mes gauname? Universalų drabužį trys viename: apatinis trikotažas, madingas aksesuaras ir galimybe paeksperimentuoti su drabužiais ir pažvelgti į save iš kitos pusės.