Straipsniai

20 įdomių faktų apie apatinį trikotažą

Apatinio trikotažo istorija prasidėjo dar senovės Graikijoje, kai to meto moterys dėvėjo liemenėles primenančius rūbus, kurie palaikė krūtinę, o vadinamos buvo „apodesmos”. Apatiniai atsirado jau seniai, tad ir istorijų bei įvykių atsitiko per šį ilgą laikotarpį irgi nemažai. Tad mes siūlome 20 įdomių faktų apie apatinį trikotažą, kurių jūs dar tikriausiai nežinojote.

1. Ar žinote kas išrado liemenėlę? Viena iš versijų, kad 1914 metais pirmąją liemenėlę išrado amerikietė Mary Phelps Jacob, susiūdama iš dviejų nosinaičių ir juostelės. Jos vyras pritarė žmonos išradimui ir pardavė liemenėlės patentą verslininkams.

Pirmoji liemenėlė

2. Brangiausią liemenėlę pasaulyje pagamino „Victoria’s Secrets“. Jame yra 3900 brangakmenių, įskaitant deimantus ir rubinus. Liemenėlės kaina 12,5 mln. JAV dolerių.

Brangiausia liemenėlė Victoria Secrets

3. 1994 metais Anna Nicole Smith nuotrauka reklaminėse iškabose erotiškame apatinio trikotažo komplekte tapo priežastimi 18 įvykusių avarijų Europoje.

Anna Nicole Smith apatinio trikotažo nuotrauka

4. 60% Prancūzijos vyrų keičia apatinius kiekvieną dieną, o 15% turi savo drabužinėje vyriškus seksualius apatinius išskirtiniai progai.

5. Pagal Amerikos įmonės atlikto tyrimo rezultatus, vidutiniškai kiekviena apklaustoji turi po 21 skirtingas kelnaites. Ar turite tiek jūs?

6. Vienintelis pasaulyje paminklas apatiniam trikotažui yra pastatytas Ukrainoje, Kijeve. Tai žemės pavidalo skulptūra, kurioje vietoje žemynų skirtingų rūšių kelnaitės. Tikima, kad prisiliestus prie jo ir sugalvojus norą, jis būtinai nedelsiant išsipildys.

Paminklas apatiniam trikotažui

7. Raudonos spalvos moteriškas apatinis trikotažas užima pirmąją vietą pagal patrauklumą pagal vyrus.

8. Didžiausios pasaulyje kelnaitės buvo pasiūtos Austrijos įmonės AussieBum. Tai buvo didžiuliai raudoni apatiniai, kurių plotis 15,5 metrai, o ilgis 11m, kas yra sulyg 3 aukštų namui.

Raudonos didžiausios pasaulyje kelnaitės

9. 1991 metais vidutiniškas liemenėlės dydis JAV buvo 34B (3-3,5), o šiai dienai tai 36C (2).

10. 1977 m. Hinda Miller, Lisa Lindahl ir Polly Palmer-Smith užpatentavo sportinę liemenę. Pirmoji sportinė liemenėlė buvo pasiūta per kelias valandas iš paprastų vyriškų apatinių.

11. Pačią didžiausią liemenėlę pasaulyje pasiuvo įmonė Triumph. Ši liemenėlė atitinka 28 dydį, o jos pasiuvimui buvo sunaudota 70 metrų audinio.

12. Šiandien jau nieko nenustebinsite krūtinę formuojančiomis liemenėlėmis. Tačiau 20 dešimtmetyje pati populiariausia liemenėlės rūšis buvo tokia, kurios pagalba maža krūtinė atrodydavo, kaip viena didelė.

13. Pirma karta žodžių junginys „apatinis trikotažas“ atsirado XIX amžiaus pabaigoje.

14. 1935 metais buvo sugalvoti klasikiniai apatiniai, kurie buvo Y raidės formos ir buvo dviejų stilių: ilgi ir trumpi.

15. Pačios mažiausios krūtinės savininkės yra laikomos japonės.

16. Psichologu nuomone, gražus ir patogus apatinis trikotažas gali pakelti žmogaus nuotaiką net 20%.

17. Siaurikių (stringų) pardavimai sudaro 70% visų moteriškų kelnaičių pardavimų apimties.

Stringai Finetoo juodi

18. Pasaulinei krizei užpuolus 2008 metais, apatinio trikotažo pardavimai sumažėjo tik 2,3%, tačiau jau 2011 metais staigiai paaugo 6,4%.

19. 1976 metais pora iš Čikagos sugalvojo valgomus apatinius „Candy pants“. 1970 metais iš jų uždirbo net 150 tūkst. dolerių per mėnesį.

20. Nors juodas apatinis trikotažas moterims laikomas klasika, tačiau ryškių spalvų liemenėlės ir trumpikės parduodami kur kas greičiau.